У темряві бачу краще ніж удень

Відмінними рисами нічного зору в порівнянні з денним є: Висока світлочутливість. Її величина приблизно в сто разів вища, ніж за денного зору.. Зумовлена ​​більшою світлочутливістю паличок у порівнянні зі світлочутливістю колбочок

колбочок

Колбочки (англ. cone) один із двох типів фоторецепторів, периферичних відростків світлочутливих клітин сітківки ока, названий так за свою конічну форму. Це високоспеціалізовані клітини, що перетворюють світлові подразнення на нервове збудження, забезпечують колірний зір.

https://ua.wikipedia.org › wiki › Колбочки

Колбочки – Вікіпедія

.

Чому у темряві краще видно?

Це тому, що світло, що проходить через вікно, частково відбивається і частково заломлюється в повітрі перед вікном. Відбите світло потрапляє на стіни та предмети всередині кімнати, і відображається у вікні, створюючи враження, що на вулиці теж знаходяться ці предмети та стіни.

Чи можна краще бачити у темряві?

Якщо ви вже звикли до темряви, то бережіть свій зір від яскравого світла. Якщо ж яскравого світла не уникнути (наприклад, проходячи повз вуличний ліхтар) – прикрийте одне око. Коли ви повернетеся в темряву, прикрите око добре бачитиме. На сітківці нашого ока розташовані два види фоторецепторів: колбочки та палички.