Як розпізнати пролежні?

Ранніми ознаками поверхневих пролежнів є блискуча, почервоніла шкіра на ділянках тіла, що зазнають тиску. Пізніше на почервонілих ділянках Ви можете побачити маленькі пухирі, які через деякий час можуть перетворитися на виразки. Будьте уважні до будь-яких змін поверхні шкіри!

Пролежень виглядаєяк неглибока відкрита рана, виразка, ерозія з червоним або рожевим дном. Може бути поверхневий струп (кірочка) або наліт фібрину. В цій стадії зміни можуть бути у вигляді міхура, який заповнений серозним або сукровичним вмістом.

Найчастіші місця пролежнів – це області, де в людини у процесі лежання чи сидіння виступають кістки. Наприклад, при лежанні на спині нерідко виникають пролежні п'ят, ліктів, потилиці, сідничних пагорбів, лопаток.

Якщо пролежень чистий, але запалений – почніть із ранозагоювальних покриттів ВітаВалліс. Продовжити лікування рекомендується економічними покриттями Комфіл Плюс, які можна залишати на рані до 5 діб. Перед кожною новою перев'язкою обов'язково знову обробити рану розчином хлоргексидину.